Facebook Instagram Youtube

Kortalan bringakorzóval ünnepeltük az Autómentes Hétvégét

Kortalan bringakorzóval ünnepeltük az Autómentes Hétvégét
2011.09.19
Cimkék: Érdeklődőknek
Nagyon jól sikerültek idén a Mobilitási Hétre tervezett kerékpáros programok. A cél az volt, hogy idén egy helyen legyen minden olyan program vagy sátor, ami valamilyen formában köthető a kerékpározáshoz. A lezárt Andrássy úton az Oktogontól a Csengery utcáig sorakoztak a kerékpáros sátrak; a Kerékpárosklub információs sátrához többen jöttek oda, mint eddig bármikor.

Nagyon jól sikerültek idén a Mobilitási Hétre tervezett kerékpáros programok. A cél az volt, hogy idén egy helyen legyen minden olyan program vagy sátor, ami valamilyen formában köthető a kerékpározáshoz. A lezárt Andrássy úton az Oktogontól a Csengery utcáig sorakoztak a kerékpáros sátrak; a Kerékpárosklub információs sátrához többen jöttek oda, mint eddig bármikor.

A nap egy igen fontos eseménnyel kezdődött: végre megszületett az együttműködési megállapodás a BKK és a Magyar Kerékpárosklub között, amelyet László János, a Kerékpárosklub elnöke és Vitézy Dávid, a BKK vezérigazgatója írt alá. Hogy miért fontos ez a megállapodás, és hogy mely területekre terjed ki, arról itt olvashattok bővebben.

fotó:Vargosz

A megállapodás aláírása után több kerékpáros program is elindult párhuzamosan:

Bringakonyha: A Magyar Kerékpárosklub belvárosi területi szervezetének aktivistái két programponttal is képviseltették magukat az Andrássy úton, az egyik ezek közül a Bringakonyha üzemeltetése volt. A sátorhoz bárki odavihette kerékpárját, amiket aztán szakértők felügyeletével vagy segítségével szerelhettek meg, és kerékpár-szerelési fortélyokat is tanulhattak el tőlük.

Bebiciklizés: Szintén az MK-Belvár aktivistái dobták be magukat, délután 3 kisebb csoport is indult. A bebiciklizések alkalmával a résztvevők elsajátíthatták a városi kerékpározáshoz szükséges gyakorlati ismereteket, a gyakorlatban tanulmányozhatták a Kisokosunkban leírt közlekedési helyzeteket, hogy mire kell figyelni, hol kell vigyázni,stb. Bebiciklizéseket rendszeresen szervez a belvárosi és a debreceni területi szervezetünk: az indulási időpontokat a kampány oldalán találjátok.

Cycle Chic Fotókiállítás: A Hungarian Cycle Chic bloggerei is több helyen képviseltették magukat, pl. egy kisebb kiállítást rendeztek be az Oktogon egyik sarkán a legjobb fotóikból.


fotó: MK

„Keresd a párod!” - játékos társkereső akció a Magyar Kerékpárosklub szervezésében. A részvevők egy matricát kaptak - egy bringázó nyuszit illetve egy bringázó baglyot ábrázoló matricát ragasztottak magukra vagy a kerékpárjukra. Ezután a tömegben olyan embereket kellett keresniük, akik szintén viseltek ilyen matricát. Ha megtalálták párjukat, együtt visszajöttek az MK sátrához, majd egy tandemre kellett felülniük és az előre kijelölt akadálypályán egy kört tenniük. A sikeres teljesítők különböző kerékpáros ajándékokat kaptak.

Óriás Budapest bringatérkép: Kiállítottunk egy szép nagy térképet Budapest belvárosáról, amire a járókelők berajzolhatták, hogy merre szoktak kerékpározni. Így a legfrekventáltabb útvonalak egyre vastagabbak lettek, kirajzolva ezáltal a Budapest Cycle Track digitális kerékpáros hőtérképének egy manuális változatát. A térképtáblát köszönjük a Soft Press Kft.-nek!


fotó:Vargosz

Én és a Biciklim fotózás: Hatalmas sikere volt az utazom.com akciójának is. Itt bárkinek lehetősége volt profi fotót készíttetni magáról és biciklijéről. A sorozat keretében eddig több százan készítettek magukról fényképet a srácokkal, a bringások facebook profilképeinek mérhető százalékát már vélhetően ők készítették.

Bringás kirakó: Szintén a Soft Press Kft. jóvoltából kaptunk egy hatalmas kirakót, amely elsősorban a gyerekek között aratott hatalmas sikert. Alig volt olyan időszak, amikor nem állták körül gyerkőcök a kirakó asztalát. A rekordot ennek ellenére egy 4 tagból álló felnőttcsoport állította fel, de persze csak a gyerkőcöknek osztottunk fényvisszaverő nadráglekötőket és egyéb szuper bringás cuccokat nyereményként.


fotó: Vargosz

Kerékpáriskola: kerékpároktatás kicsiknek és nagyoknak. Két pedál nélküli biciklin lehetett kipróbálni a kerékpározást azoknak a felnőtteknek, akiket kiskorukban nem tanítottak meg kerékpározni, valamint egy tandem kerékpárt is ki lehetett próbálni. A kerékpárokat köszönjük a Schwinn Csepelnek!

Kerékpumpáló verseny: A színpadon kicsik és nagyok is összemérhették erejüket, a nyertesek értékes ajándékokat kaptak, pl. Knog Frog lámpát vagy bringás táskákat.

Divatbemutató: „A kerékpár kortalan, bringázz mindenkor”: A Magyar Kerékpárosklub divatbemutatója a Hungarian Cycle Chic közreműködésével. Ez a program volt a zászlóshajónk, az idei mobilitási héten az idősebb korosztályt próbáltuk  kiemelten megszólítani. A divatbemutatón 40 feletti lelkes amatőr modellek bizonyították, hogy nem csak a fiatalok tudnak sikkesen bringázni. A divatbemutatónak is hatalmas sikere volt, a teljes galériát nemsokára feltesszük, addig is egy kis ízelítő: ilyen mosolygós arccal nézte a tömeg a vonuló modelleket. A ruhákat köszönjük a Mr. Sale-nek!


fotó: MK

Cellux csoport: A sátorban kicsik és nagyok készíthettek különböző dísztárgyakat és kerékpáros kiegészítőket.

Csengőkoncert: Roskó Gábor képzőművész közreműködésével elkészült csengőtornyot Hajós András zenész vezetésével szólaltatta meg a Bringázz a Suliba résztvevő gyerekek egy csoportja, amelyből igazi kortárs zenei performansz kerekedett ki.


fotó: Vargosz

Valamint több sátornál is lehetett vásárolni kerékpáros kiegészítőket és jelen volt a Schwinn Csepel is,  a legújabb forradalmi magyar találmányt is megtekinthette mindenki, hiszen egy stringbike-ot is kiállítottak.
 

 

Kapcsolódó hírek

15%-kal több kerékpározót mértek Budapesten 2020-ban, decemberben 61%-kal többet, mint egy éve

A BKK öt, nyilvánosan elérhető adatokat mutató kerékpárszámlálóján 15 %-kal nagyobb forgalmat mértek 2020-ban, mint 2019-ben. A 2020-ban összesen mért 2.771.710. kerékpározó rekord azóta, hogy egyszerre öt helyen mérik a biciklis forgalmat. A bicikliutak és sávok aszfaltjába telepített detektorok felett még télen is többen kerékpároztak: a 2019 decemberi biciklis forgalmat már 2020 december közepén túlszárnyalták a budapestiek, a bringás forgalom télen nőtt leginkább 2019-hez képest. A Csepelre vezető Weiss Manfréd úton mérték a legnagyobb éves (26%-os) növekedést, a budai rakparton pedig 2020-ban mértek először 1 milliónál több kerékpározót számoltak. Munkanapokon és munkaszüneti napokon is nőtt a kerékpáros forgalom, ami az otthoni munkavégzés, az oktatási intézmények és vendéglátóhelyek bezárása mellett kiemelkedő.

2021.01.11 |  aron
Így lett kerékpársáv a Nagykörúton és más fontos főútvonalakon

2020 legnagyobb és leghíresebb hazai kerékpárosbarát fejlesztése a nagykörúti kerékpársáv volt. A régóta várt, belvárosi kerületeket összekötő kerékpársávok tesztüzemét a tavaszi koronavírus-járvány elkerüléséhez kapcsolódóan indították el, majd a népszerűségét látva kisebb változtatásokkal ősszel meg is tartották. Cikkünkben összefoglaljuk, hogyan ért be több évtized várakozása, milyen volt a fogadtatása, miken vitáztunk és milyen lehetőséget ad a Nagykörút jövőjének, ezzel Budapestnek ez a kétszer két, olcsón és gyorsan kivitelezett sárga csík. A történet nem csak a Nagykörútra érvényes, akkor is érdemes elolvasnod visszaemlékezésünket, ha nem a környéken élsz, mert a tapasztalatok máshol is hasznosak lehetnek.

2020.12.29 |  aron
Itt találod Budapest és környéke kerékpárboltjainak térképét

Térképre tettük Budapest bringaboltjait és szervizeit. Jó böngészést!

2021.02.03 |  aron