Facebook Instagram Youtube

Elkészült és átadtuk az illetékeseknek a KEKE javaslatait a 2013-20 közötti időszak operatív programjaihoz

Elkészült és átadtuk az illetékeseknek a KEKE javaslatait a 2013-20 közötti időszak operatív programjaihoz
2013.11.15
2013 tavaszán a 6 legjelentősebb kerékpáros szervezet (Kerékpáros Magyarország Szövetség, Kerékpárosbarát Települések Országos Szövetsége, Magyar Kerékpárosklub, Magyar Kerékpársportok Szövetsége, Magyar Természetjáró Szövetsége, Magyar Kerékpáripari és Kereskedelmi Szövetség) valamint az európai szövetségünk (European Cyclists' Federation) létrehozta a Kerékpáros Kerekasztalt (KEKE) azzal a céllal, hogy a 2013-20 közötti időszakra kiállítandó operatív programokba megfelelő súllyal kerüljenek be a kerékpáros szempontok.

2013 tavaszán a 6 legjelentősebb kerékpáros szervezet (Kerékpáros Magyarország Szövetség, Kerékpárosbarát Települések Országos Szövetsége, Magyar Kerékpárosklub, Magyar Kerékpársportok Szövetsége, Magyar Természetjáró Szövetsége, Magyar Kerékpáripari és Kereskedelmi Szövetség) valamint az európai szövetségünk (European Cyclists' Federation) létrehozta a Kerékpáros Kerekasztalt (KEKE) azzal a céllal, hogy a 2013-20 közötti időszakra kiállítandó operatív programokba megfelelő súllyal kerüljenek be a kerékpáros szempontok. Első lépésként összaállítottuk a Nemzeti Kerékpáros Koncepciót, melynek kivonatát, a Nemzeti Kerékpáros Chartá-t ismertettük a kormánnyal és önkormányzatokkal. Felhívásunkra már 13 település önkormányzata írta alá a chartát, a szám folyamatosan nő.

November közepére elkészítettük konkrét javaslatainkat is a már megjelent operatív program-tervezetekhez. Ennek átadására sajtóeseményt szerveztünk: ünnepélyes keretek között adtuk át a szakmai anyagot valamit egy szimbólikus 150 Mrd Ft-os bankjegyet, kifejezve, hogy a javaslataink szerint átírt programok végrehajtása esetén az országnak ennyi haszna lesz megtakarításokból vagy például turisztikai bevételekből. Részletesen a sajtótájékoztatóra készített anyagból lehet olvasni erről.

Index videó a sajtótájékoztatóról

Kapcsolódó hírek

15%-kal több kerékpározót mértek Budapesten 2020-ban, decemberben 61%-kal többet, mint egy éve

A BKK öt, nyilvánosan elérhető adatokat mutató kerékpárszámlálóján 15 %-kal nagyobb forgalmat mértek 2020-ban, mint 2019-ben. A 2020-ban összesen mért 2.771.710. kerékpározó rekord azóta, hogy egyszerre öt helyen mérik a biciklis forgalmat. A bicikliutak és sávok aszfaltjába telepített detektorok felett még télen is többen kerékpároztak: a 2019 decemberi biciklis forgalmat már 2020 december közepén túlszárnyalták a budapestiek, a bringás forgalom télen nőtt leginkább 2019-hez képest. A Csepelre vezető Weiss Manfréd úton mérték a legnagyobb éves (26%-os) növekedést, a budai rakparton pedig 2020-ban mértek először 1 milliónál több kerékpározót számoltak. Munkanapokon és munkaszüneti napokon is nőtt a kerékpáros forgalom, ami az otthoni munkavégzés, az oktatási intézmények és vendéglátóhelyek bezárása mellett kiemelkedő.

2021.01.11 |  aron
Így lett kerékpársáv a Nagykörúton és más fontos főútvonalakon

2020 legnagyobb és leghíresebb hazai kerékpárosbarát fejlesztése a nagykörúti kerékpársáv volt. A régóta várt, belvárosi kerületeket összekötő kerékpársávok tesztüzemét a tavaszi koronavírus-járvány elkerüléséhez kapcsolódóan indították el, majd a népszerűségét látva kisebb változtatásokkal ősszel meg is tartották. Cikkünkben összefoglaljuk, hogyan ért be több évtized várakozása, milyen volt a fogadtatása, miken vitáztunk és milyen lehetőséget ad a Nagykörút jövőjének, ezzel Budapestnek ez a kétszer két, olcsón és gyorsan kivitelezett sárga csík. A történet nem csak a Nagykörútra érvényes, akkor is érdemes elolvasnod visszaemlékezésünket, ha nem a környéken élsz, mert a tapasztalatok máshol is hasznosak lehetnek.

2020.12.29 |  aron
Itt találod Budapest és környéke kerékpárboltjainak térképét

Térképre tettük Budapest bringaboltjait és szervizeit. Jó böngészést!

2021.02.03 |  aron